Drvenarija Pošpaić

Naslovnica Sport

21.3.2005. 16:00:35
7. Kolo Lige 10: Ekol Ivančica - Zadar Eva 27:31(10:15)

Neugodan no potpuno zaslužen poraz Ekola protiv, do ovog kola, zadnje momčadi na ljestvici. Loša igra, bazirana na individualnom nadahnuću pojedinaca ne pali u prvoj ligi... Novi fenjeraš je Ekol Ivančica.

Jedino vodstvo domaćina na susretu bilo je 6:3, a onda gosti prelaze u vodstvo i ne ispuštaju ga do samog kraja. No idemo redom...

Nakon pobjede protiv vrlo dobre momčadi Gorice u zadnjem susretu kod kuće, mnogi su mislili da je Ekol konačno ušao u formu, i da će, nakon već prekriženih bodova u Splitu u srijedu, u ovoj važnoj utakmici uspijeti pobijediti momčad Zadra i pobjeći sa dna ljestvice. No stvarnost boli. Ekol je naime još u veoma lošoj formi i praktički nije imao šanse protiv raspoloženih zadrana.

Već spomenuto vodstvo na samom početku utakmice probudilo je domaće navijače, no brzi povratak u realnost stigao je nakon nekoliko vrlo dobrih akcija momčadi Zadra i potpune nemoćnosti domaćina od desetak minuta kad su iskazali sad već standardnu neefikasnost u prvom dijelu i jedini realni rezultat toga i šuplje obrane mogao je biti -5 na poluvremenu.

No za razliku od utakmice protiv Gorice, u drugom dijelu uslijedio je potpuni pad domaće momčadi i rezultat se popeo na osam golova razlike za raspoloženu momčad Zadra. Trener Canjuga konačno je shvatio da od igre nekih igrača tu večer neće biti ništa pa daje šansu nekim igračima s klupe koji su je u potpunosti iskoristili, pogotovo Jurica Mateša koji je zabio 4 gola. Rezultat se smanjuje i 3 minute prije kraja samo je tri razlike, no onda domaćin promašuje nekoliko zicera i momčad trenera Zorana Mikulića dolazi do zaslužene pobjede i važnih bodova za ostanak a u Ivancu ostaju samo velike brige i slaba forma...

Kod domaćina najbolji Blažević sa 10 i Uremović sa 9 golova. Njih dvojica su uz Juricu Matešu bili jedini igrači Ekola vrijedni spomena u ovoj utakmici a to očito nije dovoljno za pobjedu, protiv Zadra ni bilo koga drugog. Ukoliko se konačno ne probude neki igrači i Ekol ne počne igrati momčadski a ne na nadahnutost individualaca, ovoj momčadi crno se piše...Sljedeća utakmica je protiv Crikvenice,u Ivancu 30.3.

Ekol Ivančica: Vuković, Uremović 9, Budaj 2, Daraboš 1, Milec, J.Mateša 4, Putarek, Blažević 10, Dubovečak, M.Harjač, Poje 1, A.Mateša, Gotal.