Drvenarija Pošpaić

Naslovnica Sport

21.3.2005. 19:37:42
19. Kolo 3. HNL Sjever: Ivančica - Nedelišće 2:1

Odlična igra i vrijedna pobjeda momčadi Ivančice po hladnom vremenu i laganoj kiši, koja je dodatno otežavala igru na teškom terenu. Dugo vremena nismo vidjeli ovako kvalitetnu predstavu ivanečkih nogometaša.

Doista, ivanečki su nogometaši u potpunosti naigrali momčad Nedelišća i rezultat je malo nerealan zbog mnoštva prilika Ivančice, dok su gosti iz jedine prigode zabili i zamalo odnijeli nezaslužen bod iz Ivanca.

Počelo je žustro, protivnički su igrači na sve načine željeli isprovocirati suca valjajući se po terenu uz glasno deranje. Normalno da su domaći navijači to nagradili oštrim protestima na suca koji se jedno vrijeme izgubio pa je počeo suditi besmislene faulove. Ivančica je igrala agresivno, no nipošto prljavo na što na prvi pogled sugerira broj faulova na ovoj utakmici. Od mnoštva prilika u prvom dijelu najznačajnije su bile ona Posavca iz slobodnog udarca u 4. minuti, koji je vrlo atraktivno pucao no lopta se odbija od vratnice. Goran Palavra žestoko je odapeo u 12. minuti, no njegov volej odlazi porkaj vrata. Zasluženo vodstvo stiže u 23. minuti kada je Herceg, nakon što se poigrao sa suparničkim braničem i poslao ga u prazno, ubacio u peterac gdje se Remar odlično snalazi između dva braniča i glavom zakucava loptu za 1:0. Igrači Nedelišća su unatoč glasnom navijanju svojih dvadesetak vidljivo pripitih navijača bili izgubljeni veći dio prvog poluvremena i prvu priliku su imali tek u 40. minuti no lopta odlazi preko grede.

U drugom dijelu početak je obečavajući, Belcar puca a gosti izbijaju sa same gol linije. U 55. minuti šok. Gosti nakon svoje prve akcije koja je ličila na nešto hvataju domaću obranu na spavanju i rezultat je pomalo izneneđujućih 1:1! No ivanečki se nogometaši ponovo dižu i igraju agresivno, stvaraju prilike uz veliki pritisak i gosti su zarobljeni na svojoj polovici. U zadnjih desetak minuta nervoza počinje rasti i domaćin gubi na kombinatorici, igra se pretvara u napucavanje ne protivničku polovicu. 86. minuta je, Palavra je povučen za majicu u gosuijućem šesnaestercu i sudac pokazuje na bijelu točku. Posavec je siguran realizator za veliko slavlje na tribinama i na terenu, bodovi zasluženo ostaju u Ivancu.

Odlična predstava u Ivancu daje veliki polet domaćinu u sljedećim utakmicama, igra je bila stvarno dobra i to bi trebao biti poziv većem broju navijača na tribine gradskog stadiona jer momci su stvarno ostavili odličan dojam unatoč teškom terenu i hladnom vremenu i treba im odati svako priznanje za odličnu igru protiv 3. momčadi na ljestvici makar se to po ovoj utakmici teško moglo primijetiti. Odlična i sigurna zadnja linija, probojni bokovi, posebno Herceg, mladi igrači u bili odlični i to je pokazatelj da se u klubu ne trebaju brinuti za budućnost. Ivančica se popela na 12. mjesto i ako ovako nastave mogu i puno više.

Ivančica:  1 Jambres, 2 Varga, 3 Herceg, 4 Koračević, 5 Posavec(kap.), 6 Šol, 7 Jug, 8 Palavra, 9 I. Cikač (od 70. Sekol), 10 Remar, 11 Belcar.