I prošle su nedjelje, 20. travnja, na ruševinama Staroga grada Ivanca pjesnici iz Varaždina, Koprivnice, Međimurja, Zagreba, Gruntovca, Višnjice, Ivanca, Gornjeg Kneginca i drugih mjesta ponovno započeli svoj tradicionalni ekološko-pjesnički recital Ivanščica diše za cieli sviet. U skladu sa simbolikom stihova predsjednika Varaždinskoga književnoga društva Ivice Zamode koji je kazao „Ovdje ćemo vrlo duboko zakopati svoje stihove, tako da će ih svatko moći naći kao da su njegovi“, i ove su godine pjesnici iznova opjevali ugrožene hrvatske prirodne ljepote, apelirali na ekološku svijest građana, pozvavši ih da sačuvaju izvore vode i prirodu Ivančice, koja je nazvana planinom svih planina.
Ove godine u recitalu je sudjelovala i skupina pjesnika iz koprivničke Literarne sekcije Podravka, a sve sudionike svojim je duhovitim stihovima nasmijao legendarni Milan Remar-Klopotec.
Recital, koji tradicionalno organizira neformalna pjesnička skupina Ivanečki pjesnički krug, otvorio je njegov idejni začetnik i pokretač Ivica Jembrih. Nakon što su na Starome gradu pročitali neke svoje pjesme, svi su autobusom krenuli prema Ivančici. Stihove su ponovno čitali na izvoru Žgano vino, a središnji pjesnički susret i druženje bili su na vrhu gore. (ljr)