Prijevoznik.net
Drvenarija Pošpaić

Naslovnica Sport

15.1.2009. 11:16:18
Odigrane utakmice osmine finala 26. otvorenog zimskog turnira KD Life Cup Ivanec 2009.
Marlex nije došao na utakmicu

Prošloga vikenda u ivanečkoj srednjoškolskoj sportskoj dvorani odigrane su utakmice osmina finala 26. otvorenog zimskog malonogometnog turnira KD Life Cup Ivanec 2009., čime je, nakon dvanaest turnirskih dana, kup polako počeo ulaziti u završnicu. Na ovogodišnjem turniru u Ivancu, koji je poznat kao jedan od najjačih i najorganiziranijih zimskih turnira u Hrvatskoj, sudjeluju ukupno 52 ekipe iz Zagrebačke, Krapinsko-zagorske, Međimurske i Varaždinske županije te iz grada Zagreba.

Njegov generalni pokrovitelj je KD osiguranje Zagreb, a njegovu predsjedniku Uprave Nevenu Tišmi pripala je čast da obnaša dužnost predsjednika Organizacijskog odbora. Glavni organizator je prof. Damir Friščić.

U prvoj utakmici ekipa Luka Hudek&prijatelji iz Biljevca pobijedila je Eurotransport Kostanjevec iz Hraščice s 2:0. Pogotke su postigli Tomislav Martinac i Marijan Hrgar. MNK Koretinec&Mile, branitelj naslova na ivanečkom turniru, igrao je utakmicu s domaćim Elkomom i pobijedio ga s 4:1. Elkom je imao rezultatsku prednost od 1:0 sve do 27. minute, kada je Zoran Kastel izjednačio rezultatom 1:1, a zatim je Miljenko Biankini efektnim pogocima u 31. i 39. minuti svoju ekipu doveo do pobjede. Pogodak Josipa Golubara u posljednjoj minuti bila je samo potvrda terenske nadmoći ekipe voditelja Miljenka Štrleka i Emilija Možanića.

Utakmica između Autoprijevoza Smiljanec iz Maclja i PVC Stolarije Brlek&Lukavčana 78 (Cerje Tužno/Lukavec) odigrana je rezultatom 3:4, bila je puna rezultatskog preokreta, rezultat je triput bio izjednačen. Najbolji igrač utakmice bio je Danijel Buhin, koji je za pobjedničku ekipu postigao tri pogotka. Susret Transcommerce Strugar iz Ivanca i Armiračkog obrta Cilar iz Murskog Središća u regularnom je dijelu završila neodlučeno, 2:2. Nakon izvođenja sedmeraca, uspješniji su bili Međimurci. Udarac Ivana Firera iz domaće ekipe obranio je vratar Goran Novak, dok je odlučujući pogodak za goste postigao Josip Gavranović i odveo svoju ekipu u četvrtfinale. Konačan rezultat bio je 3:5.

Ekipa Hudek trgotrans iz Maruševca svladala je s 4:0 Mlin i Keramiku Jagić iz Štuparja. Dva pogotka postigao je Igor Martan, dok su po jedan zabili Samir Krasnići i Domagoj Petrić. Utakmica između Mal Gala&Građevinarstvo iz Krapine i varaždinskog Marlexa nije odigrana, jer se Varaždinci nisu pojavili ni nakon čekanja od 15 minuta. Stoga je utakmica registrirana rezultatom 5:0 za Krapinčane. Promatrači su gestu varaždinske ekipe ocijenili nesportskom, jer je njome, prvi put u 26 godina ivanečkoga turnira, omogućeno da se jedna ekipa bez borbe u osmini finala plasira u četvrtfinale.

Ekipa Renault auto Krešo&Geooprema Ciglenečki iz Krapine s uvjerljivih 5:0 porazila je momčad M3 Jesenje. Krapinčani su na parket istrčali u najjačem sastavu, u kojemu se nalazi sedam igrača iz momčadi zagrebačkog Nacionala, pobjednika lanjske Kutije šibica.

U posljednjoj utakmici ivanečka ekipa Sunce&Inferno u uzbudljivoj utakmici pobijedila je krapinski Aso ponos s 2:0. U listu strijelaca upisala su se slovenska pojačanja ivanečkoj momčadi Rodi Bojan i Simon Kramberger te tako uveli Ivančane u četvrtfinale i u društvo „osmorice veličanstvenih“.