Prijevoznik.net
Drvenarija Pošpaić

Naslovnica Sport

8.2.2009. 11:14:18
KARATE Klenovnik je bio domaćin županijskog karate prvenstva u borbama i 1. kola ŽL u borbama i katama
Ivanu Husnjaku naslov najsportaša Klenovnika za 2008. godinu

Županijsko karate prvenstvo u borbama i prvo kolo Županijske lige u borbama i katama u sportskoj dvorani Osnovne škole grofa Janka Draškovića u Klenovniku otvoreno je na nesvakidašnji način. Domaćini su tu priliku iskoristili kako bi Ivanu Husnjaku, članu Karate kluba Klenovnik, uručili nagradu za najboljeg sportaša u 2008. godini. U nazočnosti brojnih karatista iz cijele regije, Ivanu je pehar i diplomu uručio Josip Polančec, predsjednik općinskog odbora za sport. Da je srčanom karate-borcu nagrada s pravom dodijeljena, svjedoči i podatak da je u samo godinu osvojio 26 medalja, od toga sedam zlatnih, deset srebrnih i devet brončanih. Najveći uspjeh postigao je na Državnom prvenstvu u Rijeci, osvojivši zlato u konkurenciji mlađih kadeta (borbe) do 36 kilograma.

Uz brojne medalje na natjecanjima 1. kola ŽL, domaćini su osvojili i odličja u borbama na Županijskom prvenstvu. Zlatne medalje u svojim kategorijama osvojili su Alen Bunić, Patrick Premužić i Elvis Husnjak. Srebro je izborio Ivan Husnjak, dok su se broncama okitili Luka Pintarić i Martin Kolarek. Broncu je osvojila i ekipa učenika u sastavu Andreas Premužić, Alen Bunić i Luka Pintarić.

I članovi Karate kluba Ivanec imaju se čime pohvaliti. Uz 16 medalja na natjecanjima ŽL-a, Ivančani su bili uspješni na Županijskom prvenstvu. Medalje zlatna sjaja u svojim kategorijama dobili su Dragutin Solina (kadeti teži od 70 kilograma), Jelena Grabar (kadetkinje teže od 54 kilograma) te mlađi natjecatelji Marcel Matajčić (kadeti do 36 kilograma) i Danijela Bolčević (juniorke teže od 65 kg). Srebrne medalje svoje su vitrine okitili Marko Šoštar, Melanija Hrgarek, Viktorija Solina i Domink Vuk, dok je jednu broncu, ali vrijednu, osvojila Petra Brlečić. U ekipnim nastupima mlađi kadeti (12 i 13 godina) i kadetkinje (14 i 15 godina) osvojile su prvo mjesto, dok je ekipa učenica (10 i 11 godina) bila druga.(ljr)