Premda se u subotu, 15. ožujka, tradicionalnoj manifestaciji Jožekova u Salinovcu nije odazvalo svih četrdesetak mjesnih Jožeka i Pepica, proslava njihova imendana i spomendana sv. Josipa ove je godine bila veselija no ikada. Svjedoči o tome spontani usklik jednog mještanina koji je, ponesen glazbom i plesom domaćih i gostujućih tamburaša i folkloraša, radosno izjavio „kak' se ovak' nekaj lijepo nikad dosad u Salinovcu nije događalo“.
Pohvala za priredbu, koja se već nekoliko godina priređuje u čast brojnih domaćih godovnjaka koji na Jožefovo slave imendan, ovoga puta ide KUD-u Salinovec i njegovim gostima. Oni su u mjesnom ugostiteljskom objektu za brojne okupljene mještane priredili program, u kojemu su nastupili mladi folkloraši pod vodstvom koreografa Tihomira Kukulića.
Mladi su potom pokazali da su jednako vješti i u plesanju standardnih, latinskoameričkih i suvremenih plesova, u kojima ih je uvježbala Valentina Balent. Za godovnjake zapjevao je i Tamburaški sastav Lirika pri margečanskoj Udruzi građana Margareta, a svojim uvježbanim nastupom u prekrasnim nošnjama starijim i više od 150 godina divljenje su izazvali članovi KUD-a Elizabeta iz Jalžabeta pod vodstvom Drage Vlašića.
Predsjednica KUD-a Salinovec Ljiljana Gotal sa suradnicima svim je godovnjacima imendan čestitala buketom cvijeća te plaketom s likom sv. Josipa u pečenoj terakoti, koje je izradio izvorni umjetnik Ivan Belač. Druženje je nastavljeno domjenkom za sve slavljenike i izvođače u mjesnom vatrogasnom domu.
Po saznanjima domaćina, salinovečka proslava Jožekova jedina je takva manifestacija u Hrvatskoj. Na ideju da svojim brojnim Pepekima i Pepama čestitaju god, jer to je najučestalije ime u Salinovcu, mjesni kulturnjaci došli su još krajem 90-tih godina. Otad Jožekovo postaje sve popularnije, te uz mjesni festival seoskih sportova, polako prerasta u autohtone priredbe, koje su ujedno prilika za nastup lokalnog KUD-a što okuplja više od 50 mladih folkloraša. Ove godine pokrovitelj Jožekova bio je Grad Ivanec.